Laatste nieuws archief

« Terug naar archief

Handen schudden tegen racisme op maandag 21 maart /

21-03-2011

Handen schudden tegen racisme op maandag 21 maart

‘Een handdruk tegen racisme’ is een initiatief van de eerstejaarsstudenten van het departement Sociaal-Agogisch Werk van de Hogeschool Gent. Zij organiseren een grootse actie om diversiteit op een positieve manier in de kijker te zetten. Met deze poging om op de Dag tegen Racisme het wereldrecord handen schudden te breken, willen ze de maatschappelijke betrokkenheid van studenten in de verf zetten en tonen dat veel jongeren niet-racistisch ingesteld zijn.

Waar?

Vrijdagmarkt

Wanneer?

Maandag 21 maart 2011. De eigenlijke actie start om 16u30 stipt.

  •  
  • Vanaf 15u00: onthaal en randanimatie
  • Om 16u30 stipt: start actie wereldrecord handen schudden
  • Van 17u30 tot 18u30: randanimatie, muziek, afronding
     

Hoe?

De bedoeling is om zoveel als mogelijk duo’s op hetzelfde moment de hand te laten schudden zodat we het wereldrecord breken en in het Guinness World Records boek vereeuwigd worden. De actie wordt door de initiatiefnemende studenten toegelicht, de drie organiserende instanties geven een woordje uitleg en om 16u30 gaan we tot de eigenlijke recordpoging over: op het signaal zetten mensen een stap naar hun overbuur en schudden hem/haar de hand. Een inspecteur van het Guinness World Records boek doet de ‘vaststelling’.

Oproep

De initiatiefnemers, de studenten van Hogeschool Gent Sociaal-Agogisch Werk, de Cel Diversiteit en Gender van de Universiteit Gent en de Stad Gent, lanceren een brede oproep naar het rijk geschakeerde Gentse maatschappelijke middenveld, naar alle Gentenaars om op 21 maart op de Vrijdagmarkt (een klein beetje) geschiedenis te schrijven.

Diverse studentenraden en -verenigingen trekken mee aan de kar. De Stad Gent zal alvast het goede voorbeeld geven en zijn personeelsleden oproepen om aan de actie deel te nemen. De Sportdienst heeft zich bereid verklaard om de Gentse sportclubs te mobiliseren. In totaal zijn er meer dan 5.268 (2.634 koppels) personen nodig om dit wereldrecord te breken!

Meer info is ook te vinden op de Facebookpagina Wereldrecord handen schudden tegen racisme

Meer nieuwsberichten

20-03-2011    Gent geeft stuntzege op Anderlecht nog uit handen
18-03-2011    TeleBuffalo: reportages 17/03
17-03-2011    Playoff 1 grandioos succes in Gent !
16-03-2011    Gent verslaat Standard in halve finale Cofidis Cup
16-03-2011    Selecties voor KAA Gent - Standard Luik
13-03-2011    Vrije verkoop Playoff 1 abonnementen start dinsdag
13-03-2011    TeleBuffalo: reportages 10/03
12-03-2011    Zege tegen Cercle brengt Gent in spoor van Anderlecht en Genk
12-03-2011    Lunchgesprek Voetbal, racisme en diversiteit
11-03-2011    Selecties voor KAA Gent - Cercle Brugge
10-03-2011    Ticketinfo RSC Anderlecht - KAA Gent
08-03-2011    Trainingsnieuws 08/03
08-03-2011    KAA Gent en Studiebureau Bontinck nodigen senioren uit
05-03-2011    Gent laat in extremis nog de zege glippen op Mechelen
04-03-2011    Gentse selectie voor KV Mechelen - KAA Gent

facebook twitter rss youtube