Laatste nieuws archief

« Terug naar archief

Voorbeschouwing KAA Gent - Sporting Lokeren OV /

22-08-2009

Voorbeschouwing KAA Gent - Sporting Lokeren OV

Met een 7 op 9 bezetten de Buffalo's een fraaie tweede plaats in het klassement. Met Lokeren als tegenstander staat de traditionele Oost-Vlaamse derby voor de deur. De Waaslanders misten echter hun start en willen na een 1 op 9 zo snel mogelijk weg van de voorlaatste plaats.

Vooral het recente thuisverlies tegen nieuwkomer Sint-Truiden kwam hard aan en deed de nodige wenkbrauwen fronsen. Trainer Aleksandar Jankovic liet zelfs op de website een open brief aan de supporters publiceren. Daarin maakte hij duidelijk dat zijn team alleszins 100% strijdvaardig is om de strijd met Gent aan te gaan. Hij mikt zelfs voluit op de overwinning.

Dat Jankovic - in tegenstelling tot zijn voorganger Leekens - voor aanvallend voetbal kiest, lijkt een logische keuze. Lokeren heeft immers een ongeziene weelde op offensief vlak. Tomo Sokota is een Kroatische ex-international met een neus voor goals, Omer Golan is dan weer goalgetter voor de Israëlische nationale ploeg met 9 doelpunten in 23 interlands. Daarnaast is er ook nog de jonge Pool Dawid Janczyk, die geleend wordt van CSKA Moskou en bekend staat als groot talent. Ondanks de klinkende namen, lijkt de Lokerse machine nog op gang te moeten komen, want in 3 speeldagen werd slechts 2 keer gescoord.

Ook het Lokerse middenveld is flink gestoffeerd met de snelle flankspeler Marcel Mbayo en de van Dender overgekomen Sulejman Smajic. Centraal knokte de jonge Nill De Pauw zich met enkele opgemerkte prestaties in de ploeg. De jonge belofteninternational begon het seizoen als basisspeler, maar viel uit met een zware knieblessure. Op het middenveld is met Killian Overmeire trouwens nog een Lokers jeugdproduct terug te vinden.

Op defensief vlak vormt Barry Boubacar Copa hét sluitstuk. De Ivoriaan werd vorig jaar verkozen tot doelman van het jaar, stond in de belangstelling van andere clubs, maar besloot uiteindelijk om zijn contract bij Lokeren te verlengen. De ervaren Olivier Doll, bijna 36 jaar ondertussen, leidt de verdediging, waarin met Frédéric Dupré een ex-Buffalo is terug te vinden. De Israëliër Yoav Ziv werd aangekondigd als een talentvolle verdediger, maar wisselt vooralsnog te vaak goede wedstrijden af met minder goede.

Bij Gent blijft het week na week puzzelen door de blessurelast. Thijs, Grondin en Smolders ontbreken door blessures en Duarte zit zijn eerste van twee schorsingsdagen uit na zijn rode kaart op Genk. Nadat Thompson in Genk depanneerde op de voor hem ongebruikelijke rechtsachterpositie, lijkt dit probleem mogelijk opgelost met de terugkeer van Rosales. Al blijft het afwachten of de Venezolaan voldoende fit is om aan de wedstrijd te kunnen beginnen.

Vorig seizoen eindigde de Oost-Vlaamse derby onbeslist na doelpunten van Maazou en Ruiz (1-1). In 2005 kaapten de Waaslanders voor het laatst de drie punten weg met een 1-2 zege. In de voorbije seizoenen wonnen de Buffalo's 4 keer, Lokeren 2 keer en liefst 4 keer eindigde de partij in een 1-1 gelijkspel. 

KAA Gent - Lokeren OV in de laatste 10 seizoenen

2008-2009: 1-1
2007-2008: 4-2
2006-2007: 3-1
2005-2006: 1-2
2004-2005: 3-1
2003-2004: 1-1
2002-2003: 2-3
2001-2002: 1-1
2000-2001: 3-2
1999-2000: 1-1

De Gentse selectie

Michel Preud'homme kiest uit volgende namen:

  • JORGACEVIC Bojan
  • BOECKX Frank
  • ROSALES Roberto
  • WILS Stef
  • SULER Marko
  • HANSTVEIT Erlend
  • THOMPSON Kenny
  • DOUMBIA Kassim
  • LEPOINT Christophe
  • AZOFEIFA Randall
  • MARIC Milos
  • DE SMET Stijn
  • EL GHANASSY Yassine
  • N'DIAYE Mamoutou
  • LEYE Mbaye
  • CUSTOVIC Adnan
  • LJUBIJANKIC Zlatan
  • COULIBALY Elimane

De Lokerse selectie

  • BARRY BOUBACAR Copa
  • CAREVIC Mario
  • DE BOCK Laurens
  • DEEKMAN Donovan
  • DOLL Olivier
  • DUPRÉ Frédéric
  • EL MOUATAZ Hassan
  • GUEYE Ibrahima
  • JANCZYK Dawid
  • LAZIC Jugoslav
  • MBAYO Marcel
  • MUHAREMOVIC Veldin
  • OVERMEIRE Killian
  • SMAJIC Sulejman
  • SOKOTA Tomo
  • STRUL Avi
  • TSHILOLA TSHINYAMA Tiko
  • TSHIMANGA Katuku
  • ZIV Yoav David

Wie er niet kan bij zijn in het Ottenstadion, kan de wedstrijd live volgen via onze website. Kort voor de wedstrijd zal er aan de rechterzijde een LIVE knop verschijnen. Klik daarop om alle fasen op de voet te volgen.

Meer nieuwsberichten

20-08-2009    OCMW Gent en KAA Gent bezorgen kinderen een droomweek
19-08-2009    Jeugdploegen vlot uit de startblokken
19-08-2009    Training achter gesloten deuren
17-08-2009    1 speeldag schorsing voor Adriano Duarte
16-08-2009    Trainingsschema tot 24 augustus
15-08-2009    Gent wordt tweede na gelijkspel op Genk
15-08-2009    Voorbeschouwing KRC Genk - KAA Gent
14-08-2009    Radio Buffalo: inhoud aflevering 14/08
13-08-2009    Uitgebreid interview met Stef Wils
12-08-2009    Unieke business-formules voor Gent - Lokeren
12-08-2009    Training achter gesloten deuren
11-08-2009    Jorgacevic verlengt contract tot 2012
10-08-2009    Ticketinfo KRC Genk - KAA Gent
10-08-2009    Vacature: werfleider (voltijds)
10-08-2009    Trainingsschema tot 17 augustus

facebook twitter rss youtube