Wedstrijdverslag |
« Terug naar overzicht |
Lokeren OV (jeugd)
5-3
KAA Gent U10 A
07-02-2010
5-3 op ons doos ! En dat na een match waarbij we na 7 minuten 0-2 voor stonden. De eerste kans was er al na 1 minuut : Jordy besloot voorlangs na een schitterende overhoekse pas van Louis op Ralph die de bal dan op de voet van Jordy schilderde. Diezelfde Ralph vermeed enkele minuten later een doelpunt van Lokeren na een mooie actie van de Lokerse dribbelkont op rechts. De 6de minuut dan : vrije trap voor de Buffalo’s; Jordy legt af voor Robbe die de bal heerlijk in de linkerbovenhoek knalt : 0-1. Lokeren laat zich niet van slag slaan en versiert na 7 minuten al z’n derde corner, zonder gevaar echter. Meteen na die corner dweilt Jordy de rechterflank af, zet voor op Robin die beheerst afwerkt : 0-2. Lokeren is beter in de combinaties, is ook vinniger en beloont zichzelf dan met een doelpunt : 1-2 na een actie op links, gevolgd door een gemeten voorzet. 1 minuut later volgt dan de gelijkmaker, de Buffalootjes verdedigen slecht uit en Lokeren profiteert : 2-2.
In het tweede kwart is Gent het meest in balbezit met Pieter als dirigent op het middenveld en Louis die het de Lokerse middenvelders knap lastig maakt. Gescoord wordt er spijtiggenoeg niet. Cederik en Jordy zijn een paar keer dicht bij een doelpunt maar de Lokerse keeper staat steeds in de weg of de bal gaat net voorlangs. Ook Yentel wordt goed opgevangen door de Geel-Wit-Zwarten en kan zich niet doorzetten. Lokeren is een paar keer gevaarlijk op de counter maar Tjorven is bij de les en houdt z’n netten rimpelloos.
Het derde kwart is een doorslagje van het tweede : Gent bijna voortdurend in balbezit, met Simon in een prominente rol : hij vangt de bal goed op op het middenveld en ligt vaak aan de basis van een aantal snedige acties maar onze jongens slagen er niet in te scoren. Het is Lokeren dat dit bijna wel doet na een verwarrende fase bij een wissel. Meest vernoembare feit is een bal tegen de lat van Ralph na een vrije trap van Robbe.
Het laatste kwart begint met een doelpunt van Lokeren : 4-2. Wanneer de 3-2 gevallen is, weet ik niet meer. ’t Sta nie op mijn papierke. Waarschijnlijk heb ik het al gebannen uit mijn geheugen… In de 6de minuut laait de Gentse hoop eventjes op als Jordy profiteert van een misverstand in de Lokerse verdediging : 4-3. Maar het is toch Lokeren dat uiteindelijk het laken naar zich toetrekt : 5-3 na een afgeweken vrije trap. De Lokerse rechtsvoor mag ook nog twee maal tegen de paal knallen en Robin kan een mooie persoonlijke actie niet besluiten in doel. Bij voetbal wint diegene die de meeste doelpunten maakt en dat was vandaag Lokeren, dat ook slimmer speelde dan Gent : af en toe een foutje op het juiste moment, fysiek sterker en jongens die individueel sterk waren maar ook combinerend een zeer goede indruk nalieten. Bij ons wou het niet lukken, de Gentse voetballertjes vonden elkaar maar moeizaam, acties werden te lang uitgesponnen en net dat tikkeltje geluk ontbrak. Volgende keer beter!
Verdienstelijken van de dag : Tjorven, Yentel, Louis, Cederik, Robbe, Pieter, Ralph, Simon, Robin en Jordy
(Ivan)


