Wedstrijdverslag |
« Naar wedstrijdkalender |
KAA Gent
3-1
Lokeren
22-10-2011 - Toeschouwers: 11444
Scheidsrechter: Christophe Delacour
Voor de Oost-Vlaamse derby tegen Lokeren miste Sollied de geblesseerden Smolders en Ljubijankic. De basisplaats van Coulibaly was dan ook logisch, die van jeugdproduct Hannes Van Der Bruggen was meer een verrassing. Op de flank kreeg Brüls de voorkeur op Conte.
De Gentse fans mochten al vroeg in de wedstrijd juichen toen Copa onder druk gezet werd en de bal knullig kwijtspeelde aan Jorgensen, die de bal in het lege doel binnenlegde (1-0). De Buffalo's hadden de wedstrijd in handen en hielden Lokeren op hun eigen helft. Coulibaly was twee keer erg gevaarlijk. Eerst werd een kopbal op de lijn weggewerkt, kort daarna haalde hij snoeihard uit, maar Copa zat er nog met de vingertoppen aan.
Van Der Bruggen hield zich prima staande op het Gentse middenveld en haalde zelfs eens uit, maar die poging ging over. Lokeren zette daar weinig tegenover, het meeste gevaar kwam via voorzetten vanop de rechterflank, maar Harbaoui slaagde er niet in om daar eentje binnen van te leggen. Op slag van rust lag Brüls aan de basis van een nieuwe goal. Met een knappe dribbel brak hij door de Lokerse verdediging, waarna drie kansen op rij volgden. El Ghanassy trof niet raak, de rebound van Coulibaly werd door Copa gered, maar bij het afgeweken schot van Thijs had hij geen verhaal (2-0).
De derby leek dus al aan de rust beslist en ook in de tweede helft waren de eerste mogelijkheden voor de Buffalo's. Coulibaly liet enkele mooie kopkansen onbenut. Lokeren bleef toch in zijn kansen geloven en werd daarvoor beloond. Overmeire zette zich door en zorgde dat Harbaoui in de rebound kon scoren (2-1). Enkele minuten later liet de Lokerse spits zich heel wat minder fraai opmerken. Met een elleboogstoot werkte hij Melli tegen de grond, maar hij kon opgelucht ademhalen dat niemand van het scheidsrechterlijke trio de fase opgemerkt had.
De bezoekers kenden nu een betere periode en een prachtige afstandsknal van De Ceulaer spatte uiteen op de lat. Diezelfde De Ceulaer probeerde vanop rechts ook Harbaoui te bereiken, maar Melli en Arzo hielden hem nu beter in bedwang. Tien minuten voor tijd werd de wedstrijd in een beslissende plooi gelegd toen Brüls in de zestien over het been van De Roover ging. Delacour legde de bal op de stip, Thijs gaf Copa geen kans vanop elf meter (3-1).
In de slotfase kreeg Van Der Bruggen nog een verdiende applausvervanging en Jorgacevic mocht zich nog even tonen bij een uithaal van Tshimanga. Gent kroonde zich zo tot ploeg van Oost-Vlaanderen.




