Wedstrijdverslag |
« Naar wedstrijdkalender |
KAA Gent
0-0
Sint Truiden
14-04-2010 - Toeschouwers: 8137
Scheidsrechter: Christof Dierick
In de strijd voor de derde plaats kruisten KAA Gent en Sint-Truiden de degens in het Ottenstadion. Beide teams misten hun kapitein, Bernd Thijs was geblesseerd, Peter Delorge geschorst. Door de schorsing van Suler moest Preud'homme sleutelen achterin. Hij trok Hanstveit naar het centrum naast Wils, waardoor Thompson op de linksachter mocht starten.
De eerste helft trok zich moeizaam op gang, beide ploegen stonden goed opgesteld en maakten de meeste acties monddood. Lepoint, Leye en Smolders besloten wel op doel, maar telkens werd er recht op Mignolet gemikt. Voor de bezoekers tekende Schouterden voor de schaarse doelpogingen, maar hij kreeg ze niet binnen het doelkader. De beste kans van de eerste helft liet Ljubijankic liggen, vrijstaand kopte hij recht op Mignolet.
Na rust zat er meer animo in de partij en al snel was Sidibe dicht bij de openingstreffer. Hij maakte gebruik van mistasten achterin en kwam alleen voor Jorgacevic, maar hij raakte er niet voorbij. De Buffalo's namen de wedstrijd in handen en werden steeds dreigender. Toen Leye binnen de zestien gehaakt werd, floot scheidsrechter Dierick de fout wel, maar hij legde de bal op de rand van het strafschopgebied in plaats van op de stip.
Sint-Truiden ontsnapte dus aan een achterstand en Mignolet moest al zijn kunnen tonen om een knal van Rosales uit zijn doel te houden. De druk nam toe, maar Lepoint en Coulibaly mikten de wenkende doelkansen ver buiten het doelkader.
De druk nam toe en met El Ghanassy en Custovic gooide Preud'homme vers bloed in de strijd om alsnog de drie punten te pakken. Dat bleek een goeie zet want El Ghanassy was meteen dreigend met een knal in het zijnet. Hij schotelde Lepoint een doelpunt voor, maar die zag zijn deviatie op de paal stranden.
Toen bovendien bekend werd dat Club Brugge op achterstand was gekomen tegen Zulte-Waregem, werd het Ottenstadion helemaal een heksenketel. Sint-Truiden boog maar barstte niet. Mignolet stopte een schot van El Ghanassy, Cantaluppi kopte ei zo na in eigen doel, maar ook dat was de Buffalo's niet gegund.
Door het gelijkspel bleef de strijd voor de derde plaats spannend, met een onveranderd verschil van drie punten tussen de twee teams. Bovendien raapte Club Brugge geen punten in Zulte-Waregem, waardoor de Buffalo's de achterstand op de tweede plaats verkleinden tot twee punten.




