
KAA Gent heeft zijn eerste oefenmatch van het seizoen gewonnen. Het werd 0-3 op het veld van KVV Zelzate, een tegenstander die komend seizoen in Eerste Amateur uitkomt.
Onder een stralende zon hadden de Buffalo's constant een logisch overwicht, maar Zelzate kon het openingsdoelpunt vrij lang uitstellen. Iets voorbij het halfuur zorgde Atsuki Ito voor de 0-1: de Japanner kwam oog in oog met de doelman van Zelzate en twijfelde niet. De ban was gebroken, het tweede doelpunt viel enkele minuten later. Dante Vanzeir kopte een voorzet vanaf rechts fraai overhoeks binnen. Zelzate kreeg voor de rust een mooie kans, maar doelman (en kapitein) Davy Roef hield met een goeie redding de nul op het bord.
KAA Gent begon met 11 andere spelers aan de tweede helft. Jongens als Gyano Vanderdonck, Matties Volckaert en Jassim Mazouz kregen hun kans. Die laatste bedankte al snel voor het vertrouwen: met een laag schot vloerde Mazouz de keeper, 0-3 was de stand na een uur voetballen. De Buffalo's bleven domineren. Hyllarion Goore liet een goeie kans onbenut, een knap vluchtschot van Tiago Araujo ging net over en de keeper had nog een knappe redding in huis op een poging van Franck Surdez. Zo bleef het 0-3, de eerste oefengalop van het seizoen zit erop.
Opstelling eerste helft: Roef (C), Gambor, Soumah, Lagae, Samoise, Lopes Da Silva, Ito, De Vlieger, Omgba, Varela, Vanzeir
Opstelling tweede helft: Vandenberghe, De Meyer, Mitrovic (C), Kotto, Volckaert, Araujo, Delorge, Vanderdonck, Mazouz, Surdez, Goore
Doelpunten: 32’ Ito 0-1, 36’ Vanzeir 0-2, 60’ Mazouz 0-3