"Gezien de omstandigheden ben ik onnoemelijk blij"
Mouhamed El Bachir Ngom – een naam die amper enkele weken na zijn komst bejubeld wordt en ondanks 3 doelpunten gekroond werd als Man van de Match. “Ik ben blij verrast dat ik als verdediger die prijs krijg terwijl er zo vaak gescoord is. Mijn verwachting was dat één van onze aanvallende jongens die trofee in de wacht zou slepen. Uiteraard ben ik fier – op mezelf én op de ploeg, want dit is de beloning van het werk van ons als team.”
Bescheiden is hij wel, maar dit is een persoonlijke prijs waarmee de supporters aangeven dat ze hem en zijn verdedigingswerk wel weten te waarderen. “Wat ik daarover kan zeggen is dat dit niet het werk is van vandaag, maar het resultaat van de noeste arbeid van de voorbije weken. We doen er alles aan om clean sheets op te stapelen.” Na 5 competitiematchen staat de teller op amper 2 tegendoelpunten. “Tevreden mogen we wel zijn”, glimlachte hij.
Het stabiele verdedigingstrio Van der Heyden-Burgess-Ngom oogst intern en extern lof – wat is die magie tussen hen? “Het is geen magie, maar hard werken en goede communicatie die aan de basis ligt. Zij zijn twee ervaren verdedigers die mij als jonge speler helpen. Soms gaan we weleens met elkaar in de clinch, maar dat hoort erbij. Ons doel is namelijk dezelfde: de netten schoonhouden.”
De leider van de competitie zijn, het vervult hem met trots – dat nieuw plekje bevalt hem uitermate dat hij er nog lang wil blijven. “Het is heel speciaal. We hebben er hard voor gewerkt en het belangrijkste is nu om aan die top te blijven.” Vandaag is het echter tijd om na te genieten van de mooie reeks en een plaatsje te zoeken voor zijn trofee. “Ik heb sinds kort een nieuwe woonst en het is de eerste prijs die mijn huis zal versieren. Ik zal hard werken om er nog meer te kunnen bemachtigen”, aldus de zeer sympthieke Senegalees. (RG)
Wat een competitiestart – top of the league met een perfect rapport. Na een feestje thuis tegen de Bruggelingen was het een week later tijd voor eentje ín Brugge. “De vreugde is heel groot”, aldus Matties Volckaert. “Ik denk dat dit iets is waar je als team naar toewerkt. Zó goed starten aan het seizoen – met een 15 of 15 – is het ideale scenario. Na ook de Europese kwalificatie mogen we zeggen dat het niet beter kan.”
Qua resultaten is dat zeker waar, critici zouden echter aanhalen dat het voetbal wel beter kan. “Ja, daar heb ik ook oren naar. We zijn nu wel tevreden met waar we staan, maar natuurlijk zijn er elke week dingen die beter kunnen. Zeker voetballend en nu hebben we een hele week om daaraan te werken. Ik denk dat het verdedigend zeer goed staat met weinig doelpunten tegen. Vandaag hebben we er dan weer drie binnengetrapt, wat een pluspunt is.”
Dé nummer 1 van de Jupiler Pro League – wat staan de Buffalo’s daar mooi. “We willen als leider de interlandbreak in. Daar zullen we alleszins alles voor trachten te doen. Die lijn moeten we de volgende twee matchen doortrekken en dan zien we wel waar we stranden. Gewoon zo verder doen en dan komt het wel goed.” De Gentenaars zullen vandaag alvast niet spaarzaam zijn met screenshots te nemen van de stand. (RG)